تولید کننده: لوله مارکت
کد محصول: SDR - DR
موجودی: در انبار

تعداد

Icon پرسش در مورد این کالا
ارتباط با لوله مارکت
 • FAX

  FAX: 021-89779923

 • Email

  EMAIL: info@loolehmarket.com

 • Telegram

  TELEGRAM: 0903-388-1506

 • Phone

  02636608316

فرم تماس با ما

لوله پلی اتیلن SDR - DR عناوین نسبت ابعادی DR و نسبت ابعادی استاندارد SDR در صنعت لوله بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . هر دو این ویژگی ها نسبت بدون بعدی هستند که از تقسیم مستقیم متوسط قطر خارجی لوله به حداقل ضخامت آن بدست می آیند . این ویژگی ها جهت ساده سازی استاندارد و تعریف ویژگی هایی برای لوله های pvc در سطح بین المللی هستند . لوله هایی که نسبت قطر خارجی به ضخامت آنها یکسان است ، دارای یکسری خواص مکانیکی مشابه هستند . به عنوان مثال در یک DR یا SDR مشخص ، در قطرهای متفاوت ، میزان فشار قابل تحمل و همچنین سفتی حلقوی لوله ها یکسان است.

اگرچه DR و SDR مانند هم هستند اما یکی از تفاوت های آنها این است که SDR فقط به یک عدد سریالی ( Series Of Numbers) مشخص اشاره می کند (مانند 51-41-5/32-26-21 و غیره ). این اعداد براساس تصاعد عددی تعریف شده اند واولین بار توسط یک مهندس فرانسوی با نام Charles Renard با عنوان اعداد رنالد مطرح گریدند . اما واژه DR درسال 1975 در استاندارد AWWA C900 برای لوله های سایز کوچک ارائه شده و مورد استفاده قرار گرفت . AWWA براساس فشار مورد نظر لوله ، ضخامت را تعریف نمود . از آنجایی که مقادیر OD/t که این استاندارد بدست آورد، با مقادیر عدد رنالد تطابق نداشت ، AWWA عدد SDR را حذف نمود و DR را جایگزین کرد.

در واقع هم اکنون اعدادی که در استانداردهای ASTM استفاده می شوند ، با اعداد رنالد تعریف شده مطابقت ندارد ، اما نام آنها به عنوان SDR درج می گردد که مفهوم واقعی همه آنها نسبت OD/t است . یعنی SDR= DR=OD/T

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
برچسب ها: لوله پلی اتیلن
مازاد پروژه با تخفیف ویژه